ARABA BAKIMI NEDİR ?

Arabalar kullanılsın veya kullanılmasın yetkin servislerde bakıma girmelidir. 

Arabanın doğru çalışmasını sağlayan parçaların yetkin mekanik ustalar tarafından kontrolüne, gerekli olan ayarların yapılmasına ve problemler çıkarabilecek parçaların çeşitli ekipmanlar ve teknikler kullanılarak tespit edilmesine, değiştirilmesine, periyodik veya yıllık araba bakımı denir.

Parçalar, yağlar, hidrolikler , kullanılma sebebi ile aşınır, eskir ve özelliklerini kaybeder. Bu duruma hava koşullarının değişimi ve etkileri de sebep olabilir. Bu sebeple arabalar yol (km) yapmamış olsa dahi yıllık periyodik km bakımına girmelidir. 

Benzinli, dizel, LPG’li, HYBRID arabaların bakımı, kimi açılardan farklılık gösterse de, ustalar tarafından yapılan bakımların amacı, araçların emniyetli ve konforlu sürüş performansını uzun yıllar sürdürebilmesini sağlamaktır.

15.000 / yıllık araba bakımı şeklinde yazılan veya belirtilen bir bakım aralığında, anlatılmak istenen km (15.000) veya yıl (12 aylık dönem) hangi aralık önce tamamlanmış ise araba bakım zamanı gelmiş anlamına gelmektedir. Bu sebeple, yol yapmamış dahi olsa, otomobil bakımı en az yılda 1 kez araba üreticisi standartlarında hizmet veren, yetkin ve tecrübeli servislere yaptırılmalıdır. 

ARABA BAKIMIMIN ZAMANI NE ZAMAN ? ZAMANI GELDİ Mİ ?

Günümüzde sensörler ile donatılmış arabalar, parçaların değişim ve kontrol zamanlarını şoförlerine haber verebilmektedir. Fren balatası bitti değiştir , motor yağını değiştir, adblue ekleyin,  bakım zamanı geldi uyarıları gibi uyarı ışıklarını gördüğünüz durumlarda BiBak Oto ekibine ulaşabilirsiniz. Adresinizde, kapınızda mobil servis ve araç bakım hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Bu garantili, ekonomik, hesaplı, konforlu , şeffaf bakım onarım hizmetini almanız çok pratik olacaktır.

Bu amaçla, sürücüler tarafından dikkat edilmesi gereken önemli nokta: araba üreticilerinin bakım standartlarında servisleri seçmektir.

10.000 Bakımı, 15.000 Bakımı, Ağır Bakım, Hafif Bakım, A Bakımı, B Bakımı ve kimi zaman; 1. 2. ve 3. Sıra bakımları gibi belirtilen tüm bu bakımlar; hem benzinli arabalar, hem dizel arabalar ve hem de LPG’li arabaların bakımları için kullanılan tanımlamalar ve paketlerin isimleridir.

Peki, “Arabam için doğru bakım hangisi ? Hangi bakıma ihtiyacım var? Araba bakım zamanım geldi mi ? Araba bakım zamanı nerden anlarım ? Triger seti ve Eksantrik seti değişimi ne zamandır ? V kayışı, alternatör kayış seti ne zaman değiştirmeliyim ? Devir daim pompası triger seti değişirken değişmeli mi ? Arabanın rutin yıllık km bakımları nelerdir ? Dizel arabalar ne zaman bakıma girer? Benzinli arabalar ne zaman bakıma girer? Kızdırma bujisi veya ateşleme bujisi değişim zamanı ne zamandır ? Akü değişim zamanını nasıl anlarım? Antifriz değişimi yapmalı mıyım ? Fren bakımı ne zamandır ? Ön fren balatası değişim zamanını nasıl anlarım ? ” gibi soruların cevabını öğrenmek için aracınızın kullanım kılavuzunuzu inceleyin. Eğer bu kılavuza ulaşamıyorsanız veya içeriği çok karışık geldiyse, BiBak Mobil Oto Servis ekibinin yetkin personeli ile görüşebilirsiniz.

ARABA BAKIMINDA GARANTİLİ HİZMETİ BiBak OTO’DAN ALIN

Sürücüler, orijinal yedek parçaları, filtreleri, yağları, orijinal yedek parça satan mağazalardan satın almalıdır. Resmi fatura düzenleyenlerden alışveriş yapmalı, faturada ürünlerin marka ve adetlerinin / miktarlarının belirtilmesini istemelidir

BiBak Oto, 25 yılı aşkın otomotiv satış sonrası hizmetler tecrübesi ile yönetilen bir mobil ( gezici ) oto servistir. Kapınıza gelen en konforlu, modern, garantili ve şeffaf servis bakım hizmetini sunar.

Bunlarla birlikte bir diğer dikkat edilmesi gereken konu; yetkin personel, yetkin tamir bakım ustaları, yetkin teknisyenler, tecrübeli bir ekibin çalıştığı servislerden hizmet almak ve araba üreticisinin bakım standartlarına uygun donanım, cihazlar ve aletler ile hizmet verildiğine emin olmaktır. 

1. Doğru araba bakım aralıkları ve içeriklerine uygun bakım hizmeti
2. Üretici bakım standartlarında, orijinal yedek parça, sıvılar ve yağlar kullanılması
3. Yetkin personel ve modern cihazlar kullanımı

İle aracınızın hak ettiği bakımı yaptırarak, güven ve konfor içerisinde yolculuklar yapabileceksiniz.

BiBak Mobil Oto servis ekibi olarak; bu prensipleri benimseyerek, araba bakımını adresinize, kapınıza, iş yerinize, okulunuza, kuaförünüzün otoparkına, en yakın otoparka yani siz nereye isterseniz oraya getiriyor.

Böylece “ en yakın oto servis, en yakın tamirhane, en yakın oto ustası, en yakın akücü, en yakın tamirci, en yakın özel servis nerede ? ” diye araştırmanıza gerek kalmadan, hizmet alabilmenizi sağlıyor.

BiBak Mobil Oto Servis markamız ile; Mercedes bakımı, Audi bakımı, BMW bakımı, VW bakımı, Volkswagen bakımı, Seat Bakımı, Skoda Bakımı, Peugeot Bakımı, Citroen Bakımı, Honda bakımı, Porsche bakımı, Ford bakımı, Opel bakımı, Renault bakımı, Suzuki bakımı, Jeep bakımı ve benzeri birçok markanın bakımını garantili şekilde kapınızın önünde yapıyoruz.

Lütfen unutmayın; Kaliteli, Güvenli ve Garantili Araç Bakımı tesadüf değildir.

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button