Aracınızın Kapınızda Amortisör Değişimi Fiyatını Öğrenmek İçin Formu Doldurun

Araç süspansiyon sistemi, aracınızın lastiklerinin yer ile temasının kesilmesini engel olarak yol tutuşunu ve sürüş konforunu iyileştiren bu sayede güvenli seyir koşullarını sağlayan çok önemli bir araç bileşenler sistemidir. Süspansiyon sistemindeki arızalar sürücünün aracı kontrol etmesini zorlaştırılırken, konforlu sürüş koşullarını azaltır.

Bu sisteminin en önemli parçaları olan amortisör ve yaylar, yoldan lastikler aracılığı ile iletilen tepkileri emerek aracın yer ile temasının kesilmemesine engel olur. Bu sayede yol tutuşu artan aracın direksiyon hâkimiyeti kolaylaşır.

Yol tutuşunda zayıflama, sürüş esnasında darbelerin kabin içinde eskiye nazaran daha fazla hissedilmesi, tümseklerden geçerken daha önce olmayan ses gelmesi, tümseklerden geçerken aracın eskiye nazaran daha fazla yaylanması gibi sinyaller, amortisörlerinizin değişmesi geldiğinin işaretçisi olabilir. Amortisörler mutlaka set olarak değiştirilmelidir ve parçalanarak veya tamir kitleri ile onarılamaz. Amortisör değişimleri işlemlerinde ihtiyaç olduğu teknisyenler tarafından tespit edilirse, kule takozları, ek sönümleyiciler (takozlar) ve bilyeleri değiştirilmesi tavsiye edilir. Bunların ihtiyaç olduğu ancak değişmediği işlemlerde, yeni amortisörlerden alınacak performans daha az ve kısa süreli olacaktır. Amortisörler daha hızlı yıpranacaktır.

BiBak Oto amortisör değişimlerinde, doğru teknik verilere sahip parçaları, bileşenleri kullanmayı tavsiye etmektedir. Monroe, Hella Pagid, TRW, Swag vb orijinal ekipman parça üreticilerinin, araç üreticisi standartlarına uygun olarak ürettiği ürünleri tercih etmektedir.BiBak Oto arabanızın amortisör değişimlerini İstanbul ilinde vereceğiniz herhangi bir adreste mobil servis kapsamında seçtiğiniz parçalar ile gözünüzün önünde gerçekleştirebilir.

Share
Call Now Button