Bujiler ateşleme sisteminin önemli parçalarından biridir. Yakıt tüketimi ve araç performansını doğrudan etkileyen bu kritik parça, ateşleme bobininden aldığı güçle yanma odalarında yanma gerçekleştirir. İridyum standart, platin bujiler olarak sınıflandırılan bu kritik parça dönemsel olarak kontrol edilmeli ve değiştirilmelidir.

Araç üreticisi teknik verilerine uygun olmayan bujiler araç performansını ve yakıt tüketimini olumsuz etkiler. Ucuz buji ile yapıldığı sanılan tasarruf daha fazla yakıt sarfiyatı ile kat ve kat geri ödenmiş olur. 

Diğer yandan dizel araçlarda kızdırma bujisi yer almaktadır. Ateşleme sisteminin bir parçasıdır ama temelde ateşleme yapmaz; ortamın ısısını arttırarak sıkışan hava yakıt karışımının verimli ateşlenme koşullarını yaratır.

BiBak Oto Buji değişimlerinde, doğru teknik verilere sahip parçaları ve bileşenleri kullanmayı tavsiye etmektedir. NGK, Bosch, Hella Pagid vb orijinal ekipman parça üreticilerinin, araç üreticisi standartlarına uygun olarak ürettiği ürünleri tercih etmektedir.

BiBak Oto arabanızın buji değişimlerini İstanbul ilinde vereceğiniz herhangi bir adreste mobil servis kapsamında seçtiğiniz parçalar ile gözünüzün önünde gerçekleştirebilir.

Share
Call Now Button