Yıllık bakım, km bakımı, kış bakımı olarak ifade edilen periyodik bakım, motorlu araçların tümü için gerekli olan ve genel anlamda otomobil, hafif ticari araçlar için üretici firma tarafından belirlenen aralıklarda parça (filtre vb.) değişimi de gerektirebilen bir servistir.  Periyodik bakım, motorun daha uzun ömürlü olması, yüksek performansını ilk günkü gibi koruyabilmesi, yıllar geçse de optimum performansında çalışabilmesi ve güvenli sürüş için çok önemlidir.

Periyodik bakım işlemi esnasında, aracınıza detaylı checkup yapılarak, aracınızın mevcut kondisyonuna dair rapor hazırlanmakta ve size sunulmaktadır. Bu sayede emniyetli sürüşe engel olabilecek eksiklikler belirlenmekte ve sürücülerin önlem almaları için bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

Periyodik bakımda araç üreticilerinin onayladığı teknik verilere sahip olmayan parçalar, yağlar ile yapılan servisler, kısa ve orta vadede araçta geriye dönülemeyen hasarlara yol açabildiği gibi, güvenli seyir koşullarını da olumsuz etkiler. Bu sonuçlar ile karşılaşmamak adına mutlaka servis alacağınız kurumdan ilgili parçalar, yağlar, sıvılar vb malzemeler hakkında detaylı bilgi alın.

BiBak Oto, Mann Hummel, Mahle, Filtron, Bosch, Meyle, UFI, Delphi, Purflux, SWAG, TRW, Ferodo, Valeo Monroe Lemförder vb. orijinal ekipman filtre ve parça üreticilerinin, araç üreticisi standartlarına uygun olarak ürettiği ürünleri tercih etmektedir. 

BiBak Oto araçların periyodik / yıllık km bakımlarını, İstanbul ilinde vereceğiniz herhangi bir adreste mobil servis kapsamında seçtiğiniz parçalar ve sıvılar ile gözünüzün önünde gerçekleştirebilir.


Share
Call Now Button