Triger sistemi 3 parçadan oluşur. Bunlardan biri kauçuk malzemeden üretilen kayıştır. Kayış, devir daim pompası ve gergi bilyesi üçlüsü bir bütün olarak birlikte çalıştığında triger kayışı seti işlevini doğru şekilde yerine getirir. Triger kayışı, bir zamanlama aracı olarak,  egzantrik milli ve krank mili arasında çalışır, motor supaplarının belirli zamanlarda açılıp kapanmasına yardımcı olur. Ayrıca egzantrik mili ve devir daim pompasının ihtiyacını olan hareketin oluşmasını sağlar.

Triger zinciri de benzer şekilde kayışı ile aynı işleve sahiptir. Daha sağlam bir parçadır. Triger zinciri yıprandığında şıngırdamaya benzer bir sesle uyarı verir.

Büyük bakım, ağır bakım olarak da halk arasında ifade edilen periyodik bakımlarda kontrol edilmesi ve gerekiyorsa ertelenmeden değişmesi önem teşkil eder.

Aksi takdirde, kopmaları halinde motorda kalıcı ve büyük hasarlara yol açabilir. 

BiBak Oto triger seti bakımlarında, doğru teknik verilere sahip parçaları ve bileşenleri kullanmayı tavsiye etmektedir. Ina, Gates, Bosch, A.B.A, Valeo, Delphi, Continental vb orijinal ekipman parça üreticilerinin, araç üreticisi standartlarına uygun olarak ürettiği ürünleri tercih etmektedir. BiBak Oto triger kayış seti değişimlerini İstanbul ilinde vereceğiniz herhangi bir adreste mobil servis kapsamında seçtiğiniz parçalar ile gözünüzün önünde gerçekleştirebilir.

Share
Call Now Button