V Kayışı ve bileşenleri son derece önemli bir işleve sahiptir. Söz konusu parça, krank milinden aldığı hareketi önce alternatöre, oradan da araçta varsa klima motoruna, hidrolik direksiyon pompasına ve soğutma sistemi pompasına aktarır. Bu önemli parçalar arasında bir bağlantı olan V kayışı koparsa söz konusu parçalar da arızalanabilir.

Bu sebeple V kayışı kontrolleri periyodik bakımlar esnasında mutlaka yapılmalıdır. Eğer aracınızın önce yapılan bakımlarında bu parçayı kontrol ettirmediyseniz ilk fırsatta kontrol ettirmeniz aracınızda yüksek maliyetli hasarların önüne geçmenizi sağlarken diğer yandan sürüş emniyet ve konforunuzun bozulmasını engeller.

BiBak Oto V kayış seti bakımlarında, doğru teknik verilere sahip parçaları, bileşenleri kullanmayı tavsiye etmektedir. Ina, Gates, Bosch, Continental vb orijinal ekipman parça üreticilerinin, araç üreticisi standartlarına uygun olarak ürettiği ürünleri tercih etmektedir.

BiBak Oto V kayış seti değişimlerini İstanbul ilinde vereceğiniz herhangi bir adreste mobil servis kapsamında seçtiğiniz parçalar ile gözünüzün önünde gerçekleştirebilir.

Share
Call Now Button