Yedek Parça ve İşçilik Garantisi

PB Otomotiv Servis Ticaret AŞ tescilli markası BiBak Oto (BiBak Oto), servis işçilik ve yedek parça garantisi kapsamı yapılan bakım ve onarım işlemleriyle ilgili olarak hatalı işçiliğin düzeltilmesi ve bu hatalı işçilik nedeniyle zarar gören parçaların değiştirilmesini içerir ve bu işlemler için BiBak Oto müşterilerinden ek bir ücret talep edilmez.

Bir  BiBak Oto müşterisinin aracı, servis işçilik garantisi kapsamına giren bir işlem nedeniyle yürüyemez duruma gelmişse, garantiye konu olan servis hizmetini veren BiBak Oto’nun onayı ile gerçekleştirilecek olası araç çektirme hizmetinin ücreti BiBak Oto tarafından karşılanır.

Lütfen Dikkat:

Normal kullanım sonucu oluşan aşınmalar, hor kullanma, kaza, ihmal, modifikasyon, araç üreticisinin kullanma klavuzuna aykırı kullanma, kötü yol koşulları, dış etkenler (taş sıçramaları, hava şartları, aracın kullanıldığı bölgeden kaynaklanan kimyasal kirlenmeler, doğal afetler v.b sonucu oluşan durumlar ile, aracın, BiBak Oto servis kanalları dışında bir yerde yaptırılan her türlü bakım ve onarımlar sonucu ortaya çıkacak arızalar ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları BiBak Oto servis işçilik garantisi kapsamı dışındadır.

Ayrıca, tüm balatalar, bujiler, filtreler, ampuller, sigortalar, motor kayışları, platin, lastik, akü, silecek lastikleri, triger kayışı, yağ, antifiriz, hidrolikler v.b sarf malzemeleri ile amortisörler, makas burçları ve ön düzen parçaları (rot başı, rotil, salıncak burçları vb. aksamlar) içeren yol şartları ile direkt bağlantılı parçalar gibi sınırlı ömürlü bakım parçalarında oluşan normal aşınma ve eskimeler ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları ile ön düzen, lastik balansı, subap ayarı, fren ayarı vb gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu suretle ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları da BiBak Oto yedek parça ve servis işçilik garantisi kapsamına girmezler.

BiBak Oto servis işçilik garantisi, arızanın oluştuğu komple üniteyi değil sadece arızalı parçaların onarılması ya da değiştirilmesini kapsar.

BiBak Oto servis işçilik garantisine konu olan işlemin ve işçiliğin yapıldığı bölgeye BiBak Oto teknisyenleri haricindeki üçünü şahıslarca herhangi bir işlem veya müdahale sonucu araçta herhangi bir arıza oluşması halinde, bu arıza BiBak Oto servis işçilik garantisi kapsamında kalacaktır.

Arızanın BiBak Oto servis işçilik garantisi kapsamına girip girmediğinin tespiti için yapılacak kontrol ve işlemler neticesinde arızanın BiBak Oto garantisi kapsamı dışında olduğu sonucuna varılırsa teşhis için yapılan harcamalar konusunda BiBak Oto’nun müşterilerine başvurması olasılığı bulunmaktadır.

Call Now Button